Przed nami kolejna część „wycieczkowego” poradnika. Ale najpierw, bardzo ważna informacją, którą pomineliśmy w poprzednim wpisie. Osobiście nie trzymamy Agrafki w nosidełku przez cały czas w samochodzie, ponieważ przesypia całą drogę. Zwykle leży na miejscu pasażera lub jest zwinięta w kłębek na czyimś kolanie. Jeśli się obudził, lubi wyglądać przez okno. Przyzwyczaiła się do podróżowania w wieku 10 tygodni, więc zanim zdecydujesz, czy wypuścić kota w samochodzie, upewnij się, że znasz reakcje kota na podróż. W samochodzie trzymamy jednak torbę podróżną (czyli nasz plecak i transporter dla kota), aby ułatwić transport i mieć ją na wszelki wypadek. Naprawa pomp już nigdy się nie powtórzy, zadbaliśmy o to.
- Spakuj wszystkie niezbędne rzeczy dla swojego kota
Kiedy podróżujesz z kotem w samochodzie, pamiętaj o spakowaniu poręcznej torby. Obejmuje to butelki na wodę, jedzenie i miski na jedzenie (ważne jest abyś zabrał również smakołyki), zabawki, kuwetę (rozmiar podróżny lub standardowy), plastikowe torby, łyżkę do kupy i coś wygodnego do leżenia np mały koc lub łóżko. Oprócz zabawek lubię często przynosić wyskakującą kostkę Agrafki, aby mogła wejść do środka i spać. - Daj swojemu kotu możliwość zjedzenia i picia przed wyruszeniem w drogę
Podaj kotu lekki posiłek, aby uniknąć choroby samochodowej (jeśli Twój kot ma wrażliwy brzuch). Upewnij się również, że ostatni raz kot wybrał się do kuwety, zanim ją zapakujesz. Pobaw się ze swoim kotem przed podróżą samochodem, aby był bardziej skłonny położyć się i spać w samochodzie. Agrafka ściga laser przez 5 minut przed wyjazdem, w ten sposób jest cały w samochodzie i może łatwiej zasnąć.